Commodity Channel Index (CCI)

Commodity Channel Index

Commodity Channel Index Emtia Kanalı Endeksi (CCI) belirli bir süre boyunca mevcut fiyat seviyesini ortalama fiyat seviyesine göre ölçer. Fiyatlar ortalamanın çok üstünde olduğunda CCI nispeten yüksektir. Fiyatlar ortalamalarının çok altında olduğunda CCI nispeten düşüktür. Bu yöntemi kullanarak, CCI aşırı alım ve aşırı satım seviyelerini belirlemek için kullanılabilir.

Commodity Channel Index
Commodity Channel Index

Commodity Channel Index CCI +100’ün üzerinde hareket ettiğinde, yeni, güçlü bir yükseliş başlar, bir satın alma sinyali verir. CCI tarafından belirtilen sinyalleri onaylamak için trend göstergelerini veya diğer teknik analiz yöntemlerini kullanabilirsiniz.

CCI, 100’ün altına düştüğünde, yeni, güçlü bir düşüş trendi başlıyor ve bir satışa işaret ediyor anlamına gelir. CCI üzerindeki pozisyonu −100’ün üzerinde yükseltin. CCI tarafından belirtilen sinyalleri onaylamak için trend göstergelerini veya diğer teknik analiz yöntemlerini kullanın.

+100’ün üzerinde aşırı alım seviyelerini ve aşırı-100’ün aşma düzeylerini arayın. Bu CCI seviyeleri, güvenliğin uçuculuğuna bağlı olarak ayarlanabilir. Örneğin, daha uçucu bir güvenlik için +200 ve -200’ü kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.