Momentum Osilatörü kullanımı

Momentum Osilatörü , mevcut fiyatın bir önceki dönemin fiyatına bölünmesiyle elde edilir ve bölüm 100 ile çarpılır. Sonuç 100’ün altındaki değerler negatif momentumu veya azalan fiyatı gösterir ve bunun tersi de yükselen bir trendin oluşacağının göstergesidir.

Momentum Osilatörü

Momentum Osilatörü çok yüksek veya düşük değerlere ulaşırsa (tarihsel değerlerine göre), mevcut eğilimin devam edeceğini öngörülebilir.

Momentum osilatörünün bir üst ve alt sınırı olmadığından, momentum hattının geçmişini görsel olarak incelemeniz ve üst ve alt sınırları boyunca yatay çizgiler çizmeniz gerekir. Momentum çizgisi bu seviyelere ulaştığında, stokun aşırı alım veya aşırı satım olabileceğini gösterebilir.
Not: Momentum Osilatör bir bağlanmamış osilatördür, yani yukarı veya aşağı yönlü limitler yoktur. Bu, aşırı alım veya aşırı satım durumunun yorumlanmasını sağlar.

momentum osilatörü

 

Momentum Osilatör aşırı alım olduğunda güvenli nokta daha yükseğe ilerlemeye devam edebilir. Momentum göstergesi aşırı dolduğunda güvenlik de azalmaya devam edebilir. Aşırı alım veya aşırı satım koşullarını okumaya çalışırken, ek göstergeler veya fiyat analizi ile birlikte Momentum Osilatörünü kullanın.
Altta yatan fiyatlar Momentum Göstergesi tarafından onaylanmayan yeni bir yüksek veya düşük tutarsa, sapma bir fiyat tersine dönüşebileceğini işaret edebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.