Yatırım Hakkında En İyi 5 Film

Para piyasaları özellikle Forex piyasası, neredeyse hiç uykuda olmamasi bakımından kötüyse de, bu, en sevdiğiniz ticaret filmlerinden bazılarını yakalamak için zaman ayıramayacağınız anlamına gelmez. Yatırım hakkında en iyi 5 filmi seçmek için okumaya devam edin …

1.Wall Street

Ekim 1987 borsa kazasından hemen önce çıkan bu klasik film, gelecekteki Wall Street filmlerinin temellerini atıyor. Filmin anti-kahramanı Gordon Gekko, açgözlülüğüyle eşanlamlı yüksek sarmalı bir Wall Street oyuncusu ve imza çizgisinde ‘Greed Good Good’ ile oynuyor. Gekko ile çalışmaya ve Gekko ile çalışmaya kararlı olan genç menkul satıcı Bud Fox tarafından idol edildi. Film, hızlı para ve açgözlülük içeren acımasız ve gölgeli iş fırsatlarıyla bizi yolculuğa çıkarıyor.

2.Wolf of Wall Street

Bu film, şirket açgözlülüğünün yarattığı kaosun aşırı bir içgörüsünü sunar. New York borsa komisyoncusu Jordan Belfort’un anılarına ve Martin Scorsese’nin yönettiği film, 1908’li yıllarda Wall Street’te yolsuzluk ve dolandırıcılık yaşandığını göstermek için tasarlandı ve aşırı başarı ve zenginliğin aşırı aşırı hoşgörüye neden olduğunu ortaya koydu …

3.Rogue Trader

Nick Leeson’un otobiyografisine dayanarak, bu 1999 filmi, iddialı türevler komisyoncusu Leeson’un, en sonunda pazardaki memnuniyete göre tamamen saltanat verdiği yere nasıl gittiğini anlatan gerçek bir hikayeyi ortaya koyuyor. Bu sonuçta yaptığı önemli hataları örtbas etmek için numaraları hokkabazlığın yanı sıra bankanın fonlarını kullanarak pazarda kumar oynuyordu. Ardından gelen sonuç, 800 milyon sterlinin üzerindeki zarar ve dünyanın en eski ikinci bankası Barings Bank’ın çöküşüydü.

4.Margin Call

Gerçek hayat olaylarına dayanan bu akıllı 2011 dramı, 2007-8 küresel mali krizin ilk aşamalarını vurgulayan ve en iyi Wall Street yatırım bankasında gergin 36 saatlik dönemin katlandığı ve dönüyor bizi yönlendiriyor. Film, her karakterin deneyimlediği ahlaki ve etik ikilemleri araştırıyor ve Kevin Spacey, Demo Moore ve Jeremy Irons gibi üstadları içeriyor.

5.Boiler Room

Ben Affleck ve Vin Diesel’in oynadığı film, Jordan Belfort’un ve Stratton Oakmont’un hayatından esinlenildi. Bu 2000 Amerikan tiyatrosu, aracı kurum J.T.’de bulundu. Marlin, şirketin yatırımcıları soğuk çağırarak milyonlarca hisse satışı ve mevcut olmayan şirketlerden hisse satın almalarını sağlama hikayesini takip ediyor.