Williams %R Osilatörü

larry williams

TİP:Momentum

SINIF:Osilatör

Larry Williams tarafından geliştirilen Williams %R, Hızlı Stokastik Osilatörün tersi olan bir momentum göstergesidir. 0 ile -20 arasındaki okumalar aşırı alım olarak kabul edilir. -80 ila -100 arasındaki okumalar aşırı satış olarak kabul edilir. Williams %R, geri dönme periyodu için en büyük yüksekliğe  yakın seviyesini yansıtır. Bu bir bağlı osilatördür ve 0 ila -100 arası salınım yapar. Sonuç olarak, Hızlı Stokastik Osilatör ve Williams% R aynı çizgileri üretir, sadece ölçeklendirme farklıdır. Williams% R, ham değeri -100 ile çarparak ters çevirme için düzeltir.

William %R -20 üstünde ve -80 altında verdigi göstergeler

Williams %R nasıl kullanılır?

Williams% R, 0 ile -100 arasında hareket eder, bu da orta noktayı -50 yapar. % 50’nin% 50’nin üstünde bir Williams, fiyatların yüksek geri dönüş aralığının üst yarısında, geri verilen geri dönüş periyodunda (Bullish) işlem görmeye başladığına işaret eder. Tersine, -50’nin altındaki bir çarpı, fiyatların verilen geri dönme periyodunun alt yarısında (Bearish) işlem görmesi anlamına gelir.

14 günlük Williams %R için -20’nin üzerindeki okumalar, temel güvencenin, 14 günlük yüksek-düşük aralığının üst kısmına yakın işlem görüyor olduğunu gösteriyor. Bir-düşük menzilinin alt ucunda bir ticaret olduğunda -80 altındaki okumalar ortaya çıkar. Varsayılan ayarlar aşırı alım eşiği olarak -20 ve aşırı eşik eşiği olarak -80’dir. Bu seviyeler, güvenlik özelliklerine bağlı olarak ayarlanabilir.
Not: Bir güvenlik aşırı alım veya aşırı satım olmasına rağmen uzun bir süre boyunca bu durumda kalabileceğini unutmayın. Herhangi bir göstergeyi kullanırken, herhangi bir sinyali onaylamak için ek bir gösterge kullanmak en iyisidir.
Williams %R, -20’nin üzerine çıktığında, bir sonraki hareket halinde, -20’nin üzerine çıkamazsa, bu, zayıflama momentumunu baştan sona işaret edebilir. Tersine, Williams% R -80’in altına düştüğünde ve bir sonraki hareket halinde -80’in altına hareket edemediğinde, bu durum aşağı yönlü momentumun zayıflamasına işaret edebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.